23. 1. 2020

TTS se vrací na Ukrajinu

Na velvyslanectví Slovenské republiky v ukrajinském Kyjevě byla 21. ledna 2020 podepsána smlouva o dodávce a pronájmu kotle na biomasu určeného pro východoukrajinské město Bilopillja (rusky Belopolje) ležícího jen asi pět kilometrů od ruských hranic. Slavnostního aktu se zúčastnili významní hosté, mezi nimiž nechyběl velvyslanec Slovenské republiky na Ukrajině J. E. Marek Šafin, velvyslanec České republiky na Ukrajině J. E. Radek Matula a belopolský primátor Jurij Zarko.

Z výše uvedeného vyplývá, že projekt není čistě ukrajinský – podílejí se na něm i české a slovenské firmy. Dodávku a realizaci celého projektu bude zajišťovat společnost Ukrajinská energetická, která spadá do slovenské skupiny Národná energetická provozující tepelné zdroje na biomasu v sedmi slovenských městech. Financování celé akce zajistí česká společnost RSJ Investments a dodavatelem klíčové technologie, jíž je kotel o výkonu 2,5 MW na spalování dřevní štěpky, bude třebíčská firma TTS energo. Tu při podpisu smluv reprezentovali generální ředitel TTS Richard Horký, Richard Horký ml. a vedoucí obchodního oddělení Miroslav Mikyska.

Pro TTS to bude v pořadí již třetí kotel dodaný na území Ukrajiny. V období 2012 až 2013 tam instalovala dva kotle na spalování balíků slámy, jimiž jsou vytápěny obří drůbežárny. Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci po ukrajinské revoluci o rok později a následném konfliktu na východě země ale další projekty na čas zastavila. Nyní se třebíčská firma na Ukrajinu tedy vrací.

Město Belopolje leží v Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a žije zde 18 tisíc lidí. Současný systém centrálního vytápění využívá pouze zemní plyn, jehož cena se každoročně zvyšuje. Nový kotel na dřevní biomasu bude ročně vyrábět cca 25 000 GJ tepla a potřebnou produkci tak nahradí z více než 90 %.

 

Popis fotografie: 

Podpisu smluv se zúčastnili ředitel TTS  Richard Horký, velvyslanec SR Marek Šafin, primátor Belopolje Jurij Zarko, vedoucí sekretariátu velvyslanectví SR Soňa Krajčová, ředitel Národnej energetickej Ivan Ďuďák, ředitel KP Teploservis Valerij Nizovoj, velvyslanec ČR Radek Matula a zástupce RSJ Investments Jakub Kučera. V popředí zástupce Ukrajinské energetické Alexandr Moroz.

Podpisu smluv se zúčastnili ředitel TTS Richard Horký, velvyslanec SR Marek Šafin, primátor Belopolje Jurij Zarko, vedoucí sekretariátu velvyslanectví SR Soňa Krajčová, ředitel Národnej energetickej Ivan Ďuďák, ředitel KP Teploservis Valerij Nizovoj, velvyslanec ČR Radek Matula a zástupce RSJ Investments Jakub Kučera. V popředí zástupce Ukrajinské energetické Alexandr Moroz.

Nabídka pracovní pozice

3. 4. 2024
Do týmu hledáme novou posilu na pozici hlavní...
Více >

Oznámení o přerušení dodávky tepelné energie

5. 3. 2024
Dne 12.3.2024 od 14:00 hodin do ukončení prací (maximálně do 20:00 hodin) bude přerušena dodávka tepelné energie pro vytápění (UT) a ohřev teplé vody (TV) ve vašem domě (objektu). Důvodem přerušení je oprava na...
Více >

Návštěva senátorky Hany Žákové

4. 3. 2024
Dne 1.března 2024 poctila návštěvou naši společnost TTS energo senátorka Hana Žáková.  Paní senátorce jsme představili provoz a „zákulisí“ jednoho z našich největších tepelných zdrojů - Teplárny Sever. Tento...
Více >