23. 1. 2020

TTS se vrací na Ukrajinu

Na velvyslanectví Slovenské republiky v ukrajinském Kyjevě byla 21. ledna 2020 podepsána smlouva o dodávce a pronájmu kotle na biomasu určeného pro východoukrajinské město Bilopillja (rusky Belopolje) ležícího jen asi pět kilometrů od ruských hranic. Slavnostního aktu se zúčastnili významní hosté, mezi nimiž nechyběl velvyslanec Slovenské republiky na Ukrajině J. E. Marek Šafin, velvyslanec České republiky na Ukrajině J. E. Radek Matula a belopolský primátor Jurij Zarko.

Z výše uvedeného vyplývá, že projekt není čistě ukrajinský – podílejí se na něm i české a slovenské firmy. Dodávku a realizaci celého projektu bude zajišťovat společnost Ukrajinská energetická, která spadá do slovenské skupiny Národná energetická provozující tepelné zdroje na biomasu v sedmi slovenských městech. Financování celé akce zajistí česká společnost RSJ Investments a dodavatelem klíčové technologie, jíž je kotel o výkonu 2,5 MW na spalování dřevní štěpky, bude třebíčská firma TTS energo. Tu při podpisu smluv reprezentovali generální ředitel TTS Richard Horký, Richard Horký ml. a vedoucí obchodního oddělení Miroslav Mikyska.

Pro TTS to bude v pořadí již třetí kotel dodaný na území Ukrajiny. V období 2012 až 2013 tam instalovala dva kotle na spalování balíků slámy, jimiž jsou vytápěny obří drůbežárny. Kvůli zhoršené bezpečnostní situaci po ukrajinské revoluci o rok později a následném konfliktu na východě země ale další projekty na čas zastavila. Nyní se třebíčská firma na Ukrajinu tedy vrací.

Město Belopolje leží v Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a žije zde 18 tisíc lidí. Současný systém centrálního vytápění využívá pouze zemní plyn, jehož cena se každoročně zvyšuje. Nový kotel na dřevní biomasu bude ročně vyrábět cca 25 000 GJ tepla a potřebnou produkci tak nahradí z více než 90 %.

 

Popis fotografie: 

Podpisu smluv se zúčastnili ředitel TTS  Richard Horký, velvyslanec SR Marek Šafin, primátor Belopolje Jurij Zarko, vedoucí sekretariátu velvyslanectví SR Soňa Krajčová, ředitel Národnej energetickej Ivan Ďuďák, ředitel KP Teploservis Valerij Nizovoj, velvyslanec ČR Radek Matula a zástupce RSJ Investments Jakub Kučera. V popředí zástupce Ukrajinské energetické Alexandr Moroz.

Podpisu smluv se zúčastnili ředitel TTS Richard Horký, velvyslanec SR Marek Šafin, primátor Belopolje Jurij Zarko, vedoucí sekretariátu velvyslanectví SR Soňa Krajčová, ředitel Národnej energetickej Ivan Ďuďák, ředitel KP Teploservis Valerij Nizovoj, velvyslanec ČR Radek Matula a zástupce RSJ Investments Jakub Kučera. V popředí zástupce Ukrajinské energetické Alexandr Moroz.

Ohlášení kalkulované ceny pro rok 2022

1. 12. 2021
Kalkulovaná cena za tepelnou energii je stanovena pro rok 2022 na 509Kč bez DPH. Výsledná cena pro rok 2021 bude přesně vyjádřena začátkem nového roku. Více informací naleznete níže v přiloženém dopise od ředitele...
Více >

Vyhlášení 26.ročníku českých 100 nejlepších

26. 11. 2021
Pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius uspořádala již šestadvacátý ročník „Českých 100 Nejlepších“. Cílem soutěže je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat,...
Více >

Zahájení topné sezóny 2021/2022

20. 9. 2021
Průměrné venkovní teploty klesají. Z tohoto důvodů celoplošně zahajujeme 20.9.2021 topnou sezónu 2021/2022. Dle zákonných podmínek je spuštění možné při poklesu venkovní průměrné teploty ke 13°C na alespoň dva dny...
Více >